Z jakich dokumentów składa się wniosek o przyspieszone postępowanie restrukturyzacyjne?
Wniosek o przyspieszone postępowanie restrukturyzacyjne należy złożyć w wydziale gospodarczym sądu rejonowego, który jest właściwy miejscu głównej siedziby działalności dłużnika. Dokument ma formę pisma procesowego i musi zawierać rzetelne informacje o aktualnej sytuacji przedsiębiorcy. Aby spełnić przesłanki do otwarcia postępowania, do wniosku trzeba dołączyć odpowiednie załączniki.
Oświadczenie do wniosku o przyspieszone postępowanie restrukturyzacyjne
We wniosku o przyspieszone postępowanie restrukturyzacyjne należy zawrzeć niezbędne dane dłużnika oraz prowadzonej przez niego działalności. Poza podstawowymi informacjami należy szczegółowo opisać aktualną sytuację finansową przedsiębiorstwa, sporządzić wykaz majątku, listę wierzycieli oraz przedstawić wysokość zobowiązań i wstępny plan działań naprawczych. W przypadku przyspieszonego postępowania restrukturyzacyjnego konieczne jest dołączenie do wniosku pisemnego oświadczenia dłużnika, które potwierdza, że treść dokumentacji wraz z załącznikami jest prawdziwa i zupełna. Sąd rozpatruje prośbę przedsiębiorcy w ciągu tygodnia od daty złożenia kompletnego pisma.
Czy wniosek o przyspieszone postępowanie restrukturyzacyjne musi zawierać odpisy propozycji układowych?
Poza oświadczeniem o prawdziwości dokumentów i przedstawionych w nich informacji do wniosku o przyspieszone postępowanie restrukturyzacyjne należy załączyć odpisy propozycji układowych w liczbie wystarczającej do doręczenia wszystkim wierzycielom. Są one częścią planu restrukturyzacyjnego, który dłużnik musi przynajmniej wstępnie opracować przed rozpoczęciem starania się o wszczęcie procedury. Zazwyczaj do przygotowania strategii działań naprawczych konieczna jest pomoc zespołu prawników i ekonomistów. Wsparcie doświadczonych specjalistów znajdziesz między innymi w kancelarii oddłużeniowej Legal Liability. Przeprowadzą oni szczegółowy audyt Twojego przedsiębiorstwa, dzięki któremu wykryją wszelkie nieprawidłowości, jakie pojawiły się w funkcjonowaniu działalności i doprowadziły do jej kryzysu finansowego. Na podstawie wyników analiz opracują obustronnie korzystne propozycje układowe dla Twoich wierzycieli, co zwiększy prawdopodobieństwo uzyskania porozumienia. Radcy prawni sporządzą odpowiednią dokumentację oraz udzielą Ci wskazówek na temat optymalizacji kosztów prowadzenia działalności, które pozwolą Ci uniknąć kolejnych problemów z długami w przyszłości.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana